• JABŁOŃ CZERWONOMIĄŻSZOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Czerwonomiąższowa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
18.71
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Czerwonomiąższowa to jabłoń z odkrytym korzeniem, którą warto posadzić nie tylko dla wyjątkowych owoców, ale także dla zdrowia. Ogromna ilość przeciwutleniaczy zawartych w miąższu sprawia, że korzystnie wpływają na zdrowie konsumenta.


Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe dorasta do około 3 metrów wysokości. Jest bardzo charakterystyczne, gdyż nie tylko obradza w czerwone owoce, ale także tym kolorem zabarwia liście, kwiaty i pędy. Plonuje co roku bardzo obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się jesienią lub wiosną.


Owoc

Jabłka są średnie i duże (do 200 gramów), kuliste. Wewnątrz – oczywiście – czerwony miąższ. Na zewnątrz czerwona skórka. Takie zabarwienie jest związane z ilością antyoksydantów. W smaku są słodkie, soczyste, bardzo aromatyczne. Niektórzy wyczuwają w nich jagodowe nuty. Idealne do jedzenia, ale też przetwarzania, w tym na soki lub musy.

 

Uprawa

Jabłoń Czerwonomiąższowa z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka bardzo wyjątkowego. Posadzone w sadzie na pewno będzie ciekawostką i miłą odmianą od jabłek, które znamy od zawsze. Czerwonomiąższówka jest średnio odporna na choroby, warto pryskać i chronić. Optymalna ziemia to ta żyzna, o odczynie obojętnym, umiarkowanie wilgotna. Słoneczna ekspozycja sprzyja lepszemu smakowi jabłek. Wiosenne cięcie obejmuje skrócenie gałęzi i przewodnika, celem wyrównania proporcji między koroną i bryłą korzeniową. Dorosłe drzewko wymaga formowania, wycinania gałęzi problematycznych i dzików.

 

Zapylacze

Jabłoń czerwonomiążowa jest samopylna.


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png