• JABŁOŃ DELIKATES W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.82
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Jabłoń Delikates to jesienna odmiana pochodząca z Polski, wyhodowana w 1967r. Swoją nazwę zawdzięcza delikatnej skórce. Obecnie traci na popularności, warto ją jednak zasadzić dla pysznych owoców. 

Charakterystyka drzewa
Młoda sadzonka rośnie bardzo silnie, podczas owocowania zwalnia. Tworzy okrągłą, średnio zagęszczoną koronę, którą łatwo można przycinać. Dorasta do ok. 2-3m(szczepiona na podkładce karłowej, M26). Dojrzałość zbiorcza przypada na początek września. 

Owoc
Dobrze się przechowują(do 2 mies w domowych warunkach). Łatwo się uszkadzają. Smak jest bardzo dobry. Aromatyczny, lekko winny, słodki z przewagą kwasku. Z wyglądu pasiaste, jasno czerwone z żółtymi prześwitami. 

Uprawa
Odmiana plonuje w połowie września, regularnie. Genetycznie odziedziczyła wysoką odporność na mróz. Odporna na mączniaka, średnio na parcha i zarazę ogniową. Podatna na raka i zgorzele. Owocuje już po 2-3 latach od zasadzenia. Owoce mogą wcześnie opadać. Aby temu zapobiec można wykonywać przerzedzanie zawiązków(na kwiatostanie powinno być do 2 owoców). Zalecamy glebę żyzną, przepuszczalną, o pH zbliżonym do 6,5. Sadzonka z donicy gwarantuje przyjęcie w docelowym podłożu.

Przycinanie
Jabłoń z donicy na wstępnie jest przycięta przez nas. Kolejne cięcie jabłoni wykonujemy wczesną wiosną co rok. Polega ono na lekkim skracaniu pędów w celu formowania korony. W następnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Usuwamy pędy stare, krzyżujące się, chore i złamane, rosnące do środka korony.

Zapylacze
W przypadku tej odmiany zapylacz jest bardzo ważny.
Polecamy: Lobo, Jester, Witos.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png