Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ EARLY GENEVA (czerwona papierówka) W DONICY

Jabłoń Early Geneva w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Early Geneva to jabłoń w doniczce, spotykana także pod nazwą Czerwona Papierówka. Jest to sadzonka bardzo smacznej odmiany jabłoni, której owoce są bogate w sok. Dobry wybór do owocowego ogrodu przy domostwie.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie i tworzy dużą, szeroką koronę. Docelowa wysokość drzewa to ok. 3m. Dla łatwej uprawy konieczne jest regularne przycinanie. Plonuje w każdym roku, średnio obficie, za to bardzo wcześnie wchodzi w okres owocowania. Często zerwiemy pierwsze jabłka już po pierwszym lub drugim roku uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane mają dobrze rozbudowany system korzeniowy, dzięki czemu mogą być sadzone w dowolnym miesiącu w roku.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości, kuliste, lekko spłaszczone z obu stron. Skórka praktycznie w całości jest zaczerwieniona, a na jej powierzchni znajduje się cienka warstwa nalotu. Wewnątrz bardzo soczysty miąższ, odrobinę kwaśny i dość aromatyczny. Jabłka są smaczne i lubiane w bezpośredniej konsumpcji. Można je także przetwarzać, zwłaszcza wyciskać z nich sok. Zbiory wykonuje się w połowie lipca, a same owoce można przechowywać do jesieni.

Uprawa
Jabłoń Early Geneva doniczkowana to trzyletnia zadbana sadzonka tej wyjątkowej odmiany jabłoni. Dorosłe drzewo jest całkowicie mrozoodporne, więc uprawa nie sprawia trudności. W pierwszych latach warto je jednak zabezpieczyć, zwłaszcza przed zwierzętami, szukającymi pożywienia w zimie. Należy uważać na wiosenne przymrozki, by nie zniszczyły pąków. Czerwona Papierówka rzadko choruje i na większość zaraz jest dobrze odporna. Lubi ziemię próchniczą, żyzną, o odczynie lekko kwaśnym. Słoneczna ekspozycja sprzyja pięknemu wybarwieniu owoców. Cięcie wiosenne Early Genevy polega na skróceniu pędów o 1/3 ich długości i przewodnika na wysokości 40–45 cm ponad najwyższą gałązką. Dorosłe drzewko jabłoni wymaga prześwietlania, formowania i odmładzania.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Papierówka, Szampion, James Grieve, Idared, Discovery.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png