• JABŁOŃ EARLY GENEVA (czerwona papierówka) Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Early Geneva(czerwona papierówka) z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.87
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 

Jabłoń Early Geneva z odkrytym korzeniem to sadzona ta sama, co Czerwona Papierówka. Funkcjonują obie nazwy. To bardzo wczesna odmiana, idealna do jedzenia lub przetwarzania na soki.

Charakterystyka drzewa
Drzewo jabłoni Early Geneva rośnie silnie i wytwarza solidną i szeroką koronę. Bardzo szybko wchodzi w okres owocowania, a pierwsze jabłka pojawiają się w pierwszym lub drugim roku od posadzenia. Z czasem zaczyna plonować co roku, średnio obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce P14, drzewo dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, przeznaczone do sadzenia jesienią lub wiosną. 

Owoc
Jabłka Papierówki Czerwonej są średniej wielkości i mają spłaszczony kulisty kształt. Żółta skórka pokrywa się w większości czerwoną barwą i woskowym nalotem. W smaku są bardzo soczyste, aromatyczne i delikatnie kwaśne. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca. Dobrze przechowują się do września. Można je jeść zerwane prosto z drzewa, i tak smakują najlepiej. Doskonale nadają się na soki i koncentraty.

Uprawa
Jeżeli sadzisz jabłoń Early Geneva z odkrytym korzeniem jesienią to pamiętaj o zabezpieczeniu drzewka na zimę. Odmiana ta nie jest całkowicie mrozoodporna. Dobrze radzi sobie z chodem, ale w pierwszych latach należy ją otulać. Kwitnie bardzo wcześnie, więc uważać należy na wiosenne przymrozki. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, umiarkowanie wilgotna, o odczynie lekko kwaśnym. Słoneczna ekspozycja sprawi, że owoce będą pięknie wybarwione na czerwono. Wiosenne cięcie to przycinanie gałązek, zostawiając około 2/3 dotychczasowej długości. Przewodnik obcinamy na wysokości około 45 cm nad ostatnią gałązką. Ze względu na bardzo silny wzrost, wymagane jest późniejsze cięcie formujące jabłoń, usuwanie chorych pędów i przerzedzanie korony, by zapewnić dostęp światła.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta, Szampion, Discovery, Idared, James Grieve.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png