• JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS W DONICY

Brak towaru
27.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Jabłoń Golden Delicious to zimowa odmiana pochodząca z USA. Jest wykorzystywana na całym świecie w przemyśle towarowym. W Polsce popularna już od ponad 100 lat. Średnio wymagająca odmiana tworząca przepyszne owoce.

Charakterystyka drzewa
Rośnie umiarkowanie silnie do ok 4m(szczepiona na podkładce P14). Tworzy liczne rozgałęzienia oraz pędy. Korona jest kulista, spiczasta, nie zbyt duża, plon bardzo obfity. Drzewo genetycznie ma tendencje do przemiennego owocowania. Możemy temu zapobiec wykonując odpowiednie opryski,  przerzedzając zawiązki oraz przycinając. 

Owoc
Osiągają średnią wielkość. Owoce mogą być zebrane już w październiku. Dobrze się przechowują, do ok. 3-4 miesięcy. Odmiana słodka, lekko korzenna. Skórka jest żółta z pomarańczowym rumieńcem i piegami. Miąższ jest kruchy i soczysty.

Uprawa
Drzewko posiada rozwinięty już system korzeniowy, wystarczy je przenieść do podłoża. Odmiana średnio odporna na mróz, podatna na parcha, mączniaka i mokrą zgniliznę. Rośnie w większości gleb, najlepsza będzie lekko kwaśna(ok. 6,5 ph), gliniasto-piaszczysta, przepuszczalna. W okresie kwitnienia można stosować nawóz wieloskładnikowy. Zalecamy uprawę w ciepłych terenach. 

Zapylacze
Najlepszymi zapylaczami będą Koksa PomarańczowaLigolZłota renetaGala, Gloster, Idared, James Grieve, Jonathan, Cortland,  Alwa, Jonagold.

Cięcie
Jabłonie w donicy są na wstępnie przez nas przycięte. Cięcie jabłoni wykonujemy co rok wczesną wiosną. Polega ono na formowaniu oraz prześwietlaniu korony. Wycinamy wtedy pędy stare, krzyżujące się, chore i złamane. Rany smarujemy maścią ogrodniczą. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png