• JABŁOŃ JESTER W DONICY

Jabłoń Jester w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.69
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Jester to jabłoń w doniczce, którą możesz posadzić w swoim ogrodzie, a na pewno nie pożałujesz. Jabłka są smaczne, dobre do jedzenia i przechowywania. Sama uprawa nie jest wymagająca, bo ta odmiana bardzo rzadko choruje.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta dość intensywnie, tworząc stożkową koronę. Docelowa wysokość drzewa to ok. 3m. Jest łatwe w formowaniu i prowadzeniu. Owoców można spodziewać się w każdym roku i to w obfitej ilości. Pierwsze jabłka zazwyczaj pojawiają się w trzecim lub czwartym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane to sadzonki przeznaczone do nasadzeń przydomowych lub profesjonalnych. Szybko zakorzeniają się w docelowym miejscu i rozpoczynają bujny wzrost. Jester z doniczki może być przeniesiony do gruntu w dowolnej porze roku.

Owoc
Jabłka są duże, kuliste. Oko przyciąga widok rumianej, błyszczącej skórki. Pod nią znajduje się jasny miąższ, który w smaku jest przyjemnie słodko-kwaśny, z dużą zawartością soku. Jabłka można jeść na surowo lub wykorzystać w domowym przetwórstwie. Super sprawdzają się do wytłoczenia soków. Dojrzałość zbiorcza wypada na przełomie września i października. Owoce mogą trafić do przechowalni nawet na kilka miesięcy.

Uprawa
Jabłoń Jester doniczkowana to sadzonka dobra dla wszystkich, którym marzy się uprawa ekologiczna. Dobra odporność na choroby i chłód pozwala – przy minimalnym nakładzie pracy – uniknąć pryskania chemicznego. Drzewko trzeba jedynie zawsze zabezpieczać na zimę i regularnie odżywiać naturalnie. Miejsce zasadzenia powinno być słoneczne, a ziemia żyzna, lekko kwaśna lub obojętna. Wiosną wykonujemy cięcie wyrównujące proporcje i pobudzające do wzrostu. Skracamy długie gałęzie o 1/3, a przewodnik o kilka centymetrów. Starsze drzewko owocowe wymaga usuwania pędów zniszczonych, uszkodzonych i rosnących do wewnątrz korony. Zapewni to dobre zdrowie.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Lobo, Ligol, Gala, Koksa Pomarańczowa, James Grieve.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png