• JABŁOŃ JONAGOLD W DONICY

Jabłoń Jonagold w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.60
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Jabłoń Jonagold to zimowa odmiana. Przywędrowała do nas z Ameryki, w Polsce znana od lat 80. Zyskała popularność na całym świecie. Uznana przez Stowarzyszenie Polskich Szkółkarzy w 2005r. za jedną z najlepszych odmian towarowych.


Charakterystyka drzewa
Rośnie silnie do ok. 3m. Tworzy szeroką i spiczastą koronę z zwisającymi gałązkami. Pierwsze owoce pojawiają się już w 2 roku od posadzenia. Drzewo owocuje obficie i corocznie.

Owoc
Owoce są duże/bardzo duże(od 190 do 240g). Kształtem kuliste, lekko stożkowate. Kolor jest czerwony z zielonymi prześwitami(gdy stają się dojrzałe - żółto-czerwone). Skórka lśniąca z woskowym nalotem. Smak jest stonowany, słodko-kwaśny, bardzo dobry. Mają ogólne zastosowanie. Mogą być przechowywane, jedzone na surowo lub przetwarzane. Gotowe do zbioru od połowy października. 

Uprawa
Wykazuje dużą odporność na mączniaka, średnią na parcha oraz inne choroby grzybowe. Odmiana średnio odporna na mróz, stąd zalecane sadzenie raczej w cieplejszych regionach Polski. Sadzonka z donicy ma pewność przyjęcia w docelowym podłożu. 

Przycinanie
Jabłoń z donicy jest na wstępie przycięta. Kolejne cięcie jabłoni wykonujemy co rok wczesną wiosną, korygujemy oraz prześwietlamy koronę usuwając usuwając pędy stare, suche, krzyżujące się, rosnące do środka korony.

Zapylacze
Polecamy następujące zapylacze: RajkaIdared, Alwa.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png