• JABŁOŃ JULIA W DONICY

Jabłoń Julia doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Jabłoń Julia to wczesna odmiana, łatwa w uprawie, pochodząca ze skrzyżowania Quinte i Discovery. Świetnie nadaje się do upraw ekologicznych, gdyż cechuje się wysoką odpornością na choroby. Stosunkowo niedługo jest dostępna na rynku, a już znalazła wiernych fanów.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo jabłoni Julia jest niewysokie, ale korona jest kompaktowa i zagęszczona. Owocuje co roku, ale średnio obficie. Stare Julki mają tendencję do owocowania przemiennie. Sadzonka szczepiona na podkładce M26. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem. 

 

Owoc

Julia to jabłoń, która owocuje już w lipcu. Jabłka są średniej wielkości, kuliste, ale spłaszczone. Skórka jest czerwona od słońca, gładka, błyszcząca. Wewnątrz miąższ jest jasny, kremowy, jędrny. W smaku są delikatnie kwaskowe.

 

Uprawa

Jabłoń Julia lubi nasłonecznione sady, glebę żyzną, o umiarkowanej wilgotności. Jest wysoce odporna na mrozy, więc może być sadzona we wszystkich regionach Polski. Nie straszne jej są parch lub mączniak.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Idared, Gala, Fiesta, Sunrise, James Grieve.

 

Cięcie
Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png