Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ KOLUMNOWA GARDEN W DONICY

Brak towaru
34.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Garden Fountain to jabłoń kolumnowa w doniczce, którą można posadzić w wielkoobszarowym sadzie, ale też w przydomowym ogrodzie. Odporność na choroby, które zabierają sen z powiek sadownikom, to bardzo duży atut dla upraw towarowych.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość słabo, dorastając do wysokości około 3 metrów. Wytwarza tylko krótkopędy, na których pojawiają się kwiaty, a potem owoce. Owocuje równomiernie w każdym roku, a pierwsze jabłka będziesz mógł zerwać nawet już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane mają dobrze rozbudowany system korzeniowy, dzięki czemu mogą być sadzone w gruncie o każdej porze roku. Można je także uprawiać w donicach, jeżeli nie ma opcji kopania.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości, do 70 gramów. Na zewnątrz zielona skórka, z czerwonym pomazańcem. Pod nią kremowy miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, ma dużo charakterystycznego aromatu i soku. Jabłka można spożywać od razu po zerwaniu z drzewa lub przetwarzać na musy i soki. Dojrzałość zbiorczą osiągają pod koniec września lub na początku października.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Garden Fountain to trzyletnia sadzonka, gotowa do posadzenia w ogrodzie. Na mrozy jest dobrze odporna, choć w pierwszych latach warto ją zabezpieczyć otuliną i kopczykiem. Jest odporna na raka i parcha. Miejsce zasadzenia powinno być słoneczne, w dobrej glebie, z dostępem do wody. Cięcia się praktycznie nie wykonuje, bo drzewko jabłoni rośnie dość powolnie. Wycina się jedynie zniszczone, połamane lub przeszkadzające pędy.

Kolumnowa jabłoń Garden Fountain jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png