• JABŁOŃ KOLUMNOWA GARDEN W DONICY

Brak towaru
34.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Garden Fountain to jabłoń kolumnowa w doniczce, którą można posadzić w wielkoobszarowym sadzie, ale też w przydomowym ogrodzie. Odporność na choroby, które zabierają sen z powiek sadownikom, to bardzo duży atut dla upraw towarowych.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość słabo, dorastając do wysokości około 3 metrów. Wytwarza tylko krótkopędy, na których pojawiają się kwiaty, a potem owoce. Owocuje równomiernie w każdym roku, a pierwsze jabłka będziesz mógł zerwać nawet już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane mają dobrze rozbudowany system korzeniowy, dzięki czemu mogą być sadzone w gruncie o każdej porze roku. Można je także uprawiać w donicach, jeżeli nie ma opcji kopania.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości, do 70 gramów. Na zewnątrz zielona skórka, z czerwonym pomazańcem. Pod nią kremowy miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, ma dużo charakterystycznego aromatu i soku. Jabłka można spożywać od razu po zerwaniu z drzewa lub przetwarzać na musy i soki. Dojrzałość zbiorczą osiągają pod koniec września lub na początku października.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Garden Fountain to trzyletnia sadzonka, gotowa do posadzenia w ogrodzie. Na mrozy jest dobrze odporna, choć w pierwszych latach warto ją zabezpieczyć otuliną i kopczykiem. Jest odporna na raka i parcha. Miejsce zasadzenia powinno być słoneczne, w dobrej glebie, z dostępem do wody. Cięcia się praktycznie nie wykonuje, bo drzewko jabłoni rośnie dość powolnie. Wycina się jedynie zniszczone, połamane lub przeszkadzające pędy.

Kolumnowa jabłoń Garden Fountain jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png