JABŁOŃ KOLUMNOWA GARDEN FOUNTAIN W DONICY

Wysokość: ok. 60-100cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 40,00 zł 40.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Garden Fountain to jabłoń kolumnowa w doniczce, którą można posadzić w wielkoobszarowym sadzie, ale też w przydomowym ogrodzie. Odporność na choroby, które zabierają sen z powiek sadownikom, to bardzo duży atut dla upraw towarowych.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie dość słabo, dorastając do wysokości około 3 metrów. Wytwarza tylko krótkopędy, na których pojawiają się kwiaty, a potem owoce. Owocuje równomiernie w każdym roku, a pierwsze jabłka będziesz mógł zerwać nawet już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane mają dobrze rozbudowany system korzeniowy, dzięki czemu mogą być sadzone w gruncie o każdej porze roku. Można je także uprawiać w donicach, jeżeli nie ma opcji kopania.
 
 

Owoc

Jabłka są średniej wielkości, do 70 gramów. Na zewnątrz zielona skórka, z czerwonym pomazańcem. Pod nią kremowy miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, ma dużo charakterystycznego aromatu i soku. Jabłka można spożywać od razu po zerwaniu z drzewa lub przetwarzać na musy i soki. Dojrzałość zbiorczą osiągają pod koniec września lub na początku października.
 
 

Uprawa

Jabłoń kolumnowa doniczkowana Garden Fountain to trzyletnia sadzonka, gotowa do posadzenia w ogrodzie. Na mrozy jest dobrze odporna, choć w pierwszych latach warto ją zabezpieczyć otuliną i kopczykiem. Jest odporna na raka i parcha. Miejsce zasadzenia powinno być słoneczne, w dobrej glebie, z dostępem do wody. Cięcia się praktycznie nie wykonuje, bo drzewko jabłoni rośnie dość powolnie. Wycina się jedynie zniszczone, połamane lub przeszkadzające pędy.
 
 
Kolumnowa jabłoń Garden Fountain jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl