• JABŁOŃ KOLUMNOWA MAYPOLE®

Jabłoń Kolumnowa Maypole, Wysokość sadzonki: ok. 120cm.

26.00
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Jabłoń kolumnowa Maypole to jesienna odmiana, wyjątkowo dekoracyjna. Czerwone są jabłka, liście w okolicy stożka wzrostu, kwiaty, jak i miąższ. Drzewo można posadzić w doniczce na tarasie lub bezpośrednio w ziemi w ogrodzie, w odstępach co 1 metr. 


Charakterystyka drzewa

Jabłoń Maypole dorasta do około 3 metrów wysokości. Ma jeden przewodnik, odrastające od niego krótkopędy i nieliczne długopędy. Pierwszymi jabłkami uraczy nas zazwyczaj już w trzecim roku od posadzenia, następnie będzie co roku dawać dość obfite plony.

 

Owoc

Jabłka Maypole są średniej wielkości. Kształt mają kulisty, lekko spłaszczony. Skórka ma kolor intensywnie czerwony. Wewnątrz charakterystyczny miąższ, także w odcieniu czerwieni. Owoce w smaku są soczyste, słodko-winne. Można je jeść na surowo lub wykonywać z nich przetwory, a także wina i soki. Gotowe są do zbioru w drugiej połowie września. 

 

Uprawa

 

Uprawa tej odmiany jabłoni jest łatwa – także dla amatorów. Drzewo owocowe Maypole odporne jest na mrozy, choroby i szkodniki. Nie sprawia żadnych problemów w hodowli. Jedyne, czego mu potrzeba, to słońce i średnia wilgotność żyznej gleby. 

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to inne jabłonie kolumnowe, np.: Waltz, Polka, Bolero, Flamenco. Zapylaczem może być także zupełnie inny rodzaj jabłoni, kwitnący w tym samym czasie.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie