• JABŁOŃ KOLUMNOWA VESNA W DONICY

Brak towaru
40.37
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Vesna to jabłoń kolumnowa w doniczce bardzo łatwa w uprawie. Wymaga jedynie słonecznego miejsca i podstawowej opieki. Obradza smacznymi jabłkami, które są dobre do jedzenia i przetwarzania.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta średnio silnie, dorastając do wysokości około 3 metrów. Wytwarza tylko krótkopędy, na których owocuje. Plonuje w każdym roku, a pierwsze jabłka możemy zerwać już w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane dostępne są do zakupu przez cały rok i także przez cały rok można je sadzić (o ile można wbić łopatę w grunt). Jabłonie kolumnowe warto także uprawiać w pojemnikach/donicach, zwłaszcza na działkach wynajmowanych lub w całości wybrukowanych.

Owoc
Jabłka są średnie i duże. Zazwyczaj waga oscyluje między 60 a 70 gramów. Skórka jest cienka i ma kolor żółty, choć w dużej części znajduje się na niej rumieniec. Pod nią jasny miąższ, który w smaku jest słodko-kwaśny, bardzo smaczny, soczysty. Jabłka są dobre do konsumpcji od razu po zerwaniu, ale także mogę trafić do przechowalni. Zbiory wykonujemy w połowie sierpnia.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Vesna będzie bardzo dobrym wyborem do przydomowego ogrodu lub na taras. Ma wysoką odporność na mrozy i choroby. Wystarczy zasadzić ją w ziemi bogatej w składniki odżywcze, o obojętnym pH i umiarkowanej wilgotności. Warto pamiętać, że drzewka uprawiane w doniczkach mogą wymagać nawożenia. W pierwszą wiosnę można skrócić przewodnik, jeżeli jest dość długi. W kolejnych latach cięcie nie jest obowiązkowe, wykonuje się je tylko, jeżeli drzewko wytworzyło zbyt wiele krótkopędów.  Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży jabłonie kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także jabłonie kolumnowe w doniczkach.

Kolumnowa jabłoń Vesna jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png