• JABŁOŃ KOLUMNOWA WALTZ® W DONICY

Brak towaru
34.70
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Waltz to jabłoń kolumnowa w doniczce, na którą powinieneś się zdecydować, jeżeli chcesz wybrać pewne drzewko owocowe, łatwe w uprawie i dobrze owocujące. Odmiana polecana do ogródków, na szpalery i większe sady towarowe.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, osiągając w dorosłości nawet 3 metry wysokości. Tworzy wyłącznie krótkopędy, na których owocuje. Plonuje w każdym roku obficie, a pierwsze jabłka pozyskamy nawet już w trzecim roku uprawy. Drzewka można uprawiać w donicach lub w gruncie, w rozstawie nawet co 80 cm. Odległości mogą być tak niewielkie, ze względu na ścisłą budowę. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane do kupienia są dostępne przez cały rok, więc w każdej chwili możesz rozpocząć uprawę.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości. Na zewnątrz zielona skórka, w zdecydowanej większości ozdobiona czerwonym rumieńcem. Pod nią kremowy miąższ – chrupki i soczysty – oraz niewielkie gniazdo nasienne. Jabłka w smaku są słodkie, z dużą dozą soku i aromatu. Mają wszelaką przydatność – jedzenie bezpośrednie, przetwarzanie, suszenie, a także przechowywanie w chłodniach do zimy. Dojrzałe do zbioru są w ostatnich dniach września.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Waltz jest jedną z popularniejszych sadzonek tego typu drzewek. Trzyletnie drzewko z dobrze rozbudowanym korzeniem to gwarancja szybkich i obfitych plonów. Powinno zostać posadzone w słonecznym miejscu, w ziemi żyznej, o obojętnym pH, umiarkowanie wilgotnej. Waltz dobrze znosi zimy i nie popada w choroby, w tym ma wysoką odporność na parcha czy mączniaka. Cięcie drzewek kolumnowych nie jest obowiązkowe. Można skracać przewodnik, jeżeli chcesz, by drzewko było niższe. Oczywiście usuwamy też zniszczone czy stare krótkopędy.

Kolumnowa jabłoń Waltz jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png