Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ LIGOL W DONICY

Jabłoń Ligol doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

22.87
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

JABŁOŃ LIGOL

Jabłoń Ligol to polska zimowa odmiana, która często gości na sklepowych półkach i na naszych stołach. Jest na nią duży popyt, gdyż uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych. Co więcej, jest też łatwa w uprawie.


Charakterystyka krzewu
Jabłoń Ligol to drzewko, które rośnie silnie i kreuje średnio gęstą koronę. Pierwsze owoce pojawiają się na drzewie w trzecim roku od zasadzenia. Plony zazwyczaj są obfite, ale często co drugi rok. Sadzonka na podkładce M26, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w donicach lub odkrytym korzeniem.

Owoc
Jabłka Ligol są duże, o stożkowatym kształcie. Skórka ma kolor zielony, ale widoczny jest na niej silny czerwony rumieniec. W smaku są soczyste i kwaskowe. Jednocześnie są bardzo chrupkie i przyjemne w konsumpcji na surowo. Zbiory przypadają na październik. Jabłka Ligol świetnie się przechowują, nawet aż do maja następnego roku!

Uprawa
Ligol to jabłoń, która znana jest ze swojej mrozoodporności. W naszych polskich warunkach zazwyczaj zimę przezywa bez szwanku. Co więcej, nie jest podatna na popularne choroby. Jabłoń preferuje słoneczne miejsca, z dobrą ziemią o odczynie obojętnym i umiarkowaną jej wilgocią.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze: Idared, Gala, James Grieve, Gloster, Golden Delicious, Szampion, Elstar,
Lobo.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png