JABŁOŃ LIGOL W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 27,87 zł 27.87
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 

Jabłoń Ligol to polska zimowa odmiana, która często gości na sklepowych półkach i na naszych stołach. Jest na nią duży popyt, gdyż uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych. Co więcej, jest też łatwa w uprawie.

 

Charakterystyka krzewu

Jabłoń Ligol to drzewko, które rośnie silnie i kreuje średnio gęstą koronę. Pierwsze owoce pojawiają się na drzewie w trzecim roku od zasadzenia. Plony zazwyczaj są obfite, ale często co drugi rok. Sadzonka na podkładce M26, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w donicach lub odkrytym korzeniem.
 

Owoc

Jabłka Ligol są duże, o stożkowatym kształcie. Skórka ma kolor zielony, ale widoczny jest na niej silny czerwony rumieniec. W smaku są soczyste i kwaskowe. Jednocześnie są bardzo chrupkie i przyjemne w konsumpcji na surowo. Zbiory przypadają na październik. Jabłka Ligol świetnie się przechowują, nawet aż do maja następnego roku!
 
 

Uprawa

Ligol to jabłoń, która znana jest ze swojej mrozoodporności. W naszych polskich warunkach zazwyczaj zimę przezywa bez szwanku. Co więcej, nie jest podatna na popularne choroby. Jabłoń preferuje słoneczne miejsca, z dobrą ziemią o odczynie obojętnym i umiarkowaną jej wilgocią. Jabłoń z donicy posiada już rozwiniętą koronkę. Kolejne cięcie polega na prześwietlaniu starszych drzew. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka, krzyżujące się, chore, stare i wilki(pionowe pędy rosnące w górę). Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze: Idared, Gala, James Grieve, Gloster, Golden Delicious, Szampion, Elstar, WitosLobo.
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl