• JABŁOŃ LIGOL Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Ligol z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Ligol to jabłoń z odkrytym korzeniem, po którą z powodzeniem mogą sięgnąć amatorzy. Wysoka mrozoodporność, łatwa uprawa i smaczne owoce – to atuty, którym trudno się oprzeć.


Charakterystyka drzewa
Ligol rośnie dość silnie i układa się we wzniesioną dość gęstą koronę. Plonuje raczej obficie, choć ma tendencje do wydawania owoców naprzemiennie – w jednym roku dużo, w drugim nieco mniej. Pierwsze jabłka zerwiemy już w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny trafić do gruntu jesienią lub wiosną.

Owoc
Owoce Ligola są duże. Na zewnątrz zielona skórka z dużym czerwonym rumieńcem. Wewnątrz jasny miąższ, który w konsumpcji jest chrupki, twardy i soczysty. Jabłka mają idealny balans słodyczy i kwasowości. Dojrzałość zbiorcza i konsumpcyjna przypada na październik, ale z dużym powodzeniem owoce można przechowywać przez kilka miesięcy.

Uprawa
Ligol z odkrytym korzeniem to sadzonka wysoce odpornego na chłód drzewka owocowego. Odmiana ta jest znana z tej właśnie wytrzymałości. Miejsce dla niej powinno być słoneczne, z dobra glebą, raczej żyzną. Ligol jest także bardzo odporny na choroby, w tym parcha. Cięcie na wiosnę przeprowadzamy skracając gałązki o 1/3 i przewodnik ok. 40 cm nad ostatnią gałęzią.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Gala, Idared, Szampion, Lobo, James Grieve, Golden Delicious.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png