• JABŁOŃ LOBO W DONICY

Jabłoń Lobo doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

23.30
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

LOBO

Podkładka: P14
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: James Grieve, Cortland, Gloster, Jonathan, Spartan,  Golden Delicious, Maclntosh.
Pochodzenie: Kanada

 

W kategorii drzewa owocowe w doniczkach znajdziesz wiele odmian, które doskonale sprawdzają się nie tylko do spożycia na surowo, ale także na różnego rodzaju przetwory. Na tej stronie prezentujemy jabłoń lobo, która zyskała swoją popularność w przetwórstwie owocowym. Prezentowana odmiana osiąga dojrzałość zbiorczą w połowie września. Drzewko owocuje stosunkowo szybko. Już po 2-3 latach od posadzenia sadzonki możemy spodziewać się pierwszych owoców. Z punktu widzenia uprawy młode drzewko owocuje co roku, dość obficie. Po kilku latach zbiory są regularne, ale naprzemienne. W praktyce oznacza to, że jednego roku należy spodziewać się pokaźnych zbiorów, a w kolejnym uboższych.

 

Wybierz jabłoń idealną na przetwory

Owoce prezentowanej jabłoni spożywane na surowo są niezwykle soczyste oraz mają słodki smak z lekkim kwaśnym posmakiem. Niewątpliwą zaletą jabłoni jest fakt, że jest odporna na mrozy. Drzewko najlepiej przyjmuje się w glebie piaszczysto-gliniasta, wilgotnej. Jabłoń Lobo może być sadzona w miejscach słonecznych. Poznaj już teraz wszystkie zalety prezentowanej odmiany.

 

Lobo to popularna odmiana jabłoni. Wykorzystywana jest często w przetwórstwie owocowym, ale także cieszy się dużym powodzeniem konsumentów na surowo.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłonie Lobo mają ładną średnio zagęszczoną, kulistą koronę. Owocują szybko, bo już po 2-3 latach od zasadzenia. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Przez pierwsze kilka lat jabłoń owocuje co roku bardzo obficie. Starsze drzewa obradzają naprzemiennie, raz skromnie, raz pokaźnie. Jabłka dojrzałe są we wrześniu. Owoce są średniej wielkości i duże, kulistospłaszczone. Skórka żółto-zielona z rumieńcem, gruba, pokryta naturalnym woskiem. Miąższ jest kremowy, ale delikatne zielony. W smaku są soczyste, słodkie, z kwaskowym posmakiem.

 

Uprawa

Odmiana jabłoni Lobo jest odporna na mrozy. Nie straszne jej także mączniak czy zaraza ogniowa, a także choroby kory i drewna. Średnio odporna jest na parcha, więc zalecane jest stosowanie środków ochronnych. Najlepszym gruntem jest ziemia piaszczysto-gliniasta, wilgotna. Lobo lubi miejsca słoneczne.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Jonatan, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Spartan, CortlandGloster.

 

Cięcie

Nowo posadzonym drzewkom należy,wczesną wiosną przyciąć gałązki o 1/3 ich długości,w celu przywrócenia równowagi pomiędzy korzeniem a częścią nadziemną oraz nadanie odpowiedniego kształtu koronie młodego drzewa,W starszym wieku nie wymaga silnego cięcia ze względu na naturalnie luźno rozkładającą się koronę. Przeprowadzamy tylko korygujące cięcie prześwietlające, formujące i odmładzające.Potrzeba również przycinać wilki oraz usuwać pędy chore i przemarznięte,są to czynności bardzo ważne aby drzewo zachowały prawidłową jak i wielkość tak i soczystość owocu.

  

 Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png