• JABŁOŃ MALINOWA OBERLANDZKA DONICZKOWANA

Jabłoń Malinówka Oberlandzka doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

JABŁOŃ MALINOWA OBERLANDZKA(MALINÓWKA)

Podkładka: M26
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia/duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Antonówka Zwykła, Koksa Pomarańczowa, Oliwka Żółta(papierówka), Landsberska, Jonatan, Mclntosh, Wealthy.
Pochodzenie:

Holandia

 

W kategorii drzewa owocowe w doniczkach dużą popularnością cieszy się prezentowana na tej stronie jabłoń malinowa oberlandzka. Odmiana ta idealnie nadaje się do domowego sadu, gdyż jest odporna na różnego rodzaju choroby. Prezentowana jabłoń owocuje dość obficie, jednak nieregularnie. Drzewko wydaje smaczne owoce o malinowym kolorze. Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest fakt, że zbiory przypadają na wrzesień i można przechowywać je aż do połowy zimy.

 

Wybierz jabłoń, która nie wymaga użycia chemicznych środków

Jeżeli chcesz mieć w swoim ogrodzie jabłoń w pełni ekologiczny, który nie wymaga używania środków chemicznych, to oferowane drzewko w pełni odpowie na Twoje oczekiwania. Z punktu widzenia uprawy istotny jest także fakt, że drzewko nie ma specjalnych wymogów odnośnie do gleby. Do prawidłowego wzrostu w zupełności wystarcza średnio żyzna ziemia o lekko kwaśnym odczynie. Jeżeli zaś chodzi o nasłonecznienie, jabłoń malinowa oberlandzka powinna być sadzona w półcieniu. Sprawdź już teraz wszystkie zalety prezentowanego drzewka.

 

Malinówka Oberlandzka ma charakterystyczny malinowy aromat miąższu. Jest to idealne drzewko owocowe do domowego sadu.

 

Charakterystyka drzewa

Ta jabłoń dość dobrze odporna jest na choroby i średnio na mrozy. Nadaje się do upraw ekologicznych, bez chemicznych środków ochrony roślin. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytym korzeniem lub w doniczkach.


Owoc

Malinówka Oberlandzka owocuje dość obficie, ale niekoniecznie co roku. Jabłka są spore, o żebrowym kształcie, w kolorze – jak nazwa wskazuje – malinowym. Miąższ jest smaczny, lekko żółty, kremowy. Zbiory odbywają się we wrześniu, można je z powodzeniem przechowywać do połowy zimy.

 

Uprawa

Jabłoń Malinówka nie ma specjalnych wymagań odnośnie do gleby – wystarczy średnio żyzna, lekko kwaśna. Może rosnąć w półcieniu, od strony północno-wschodniej. Młode drzewa warto zabezpieczyć przed chłodem, jeżeli zima jest wyjątkowo mroźna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Jonatan, Oliwka Żółta (Papierówka), Reneta Landsberska, Koksa Pomarańczowa.

 

CIĘCIE 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie