Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ MALINOWA OBERLANDZKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Malinowa Oberlandzka(Malinówka) z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: P14
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia/duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Antonówka Zwykła, Koksa Pomarańczowa, Oliwka Żółta(papierówka), Landsberska, Jonatan, Mclntosh, Wealthy.
Pochodzenie: Holandia

 

 

Malinówka Oberlandzka to jabłoń z odkrytym korzeniem, nadająca się do ekologicznych upraw. Rzadko choruje, dobrze znosi mrozy i wydaje smaczne plony. Polecamy ją na działki i do ogrodów.

 

Charakterystyka drzewa

Malinówka Oberlandzka rośnie silnie i wyrasta na drzewo przekraczające 3 metry wysokości. Koronę tworzy szeroką, luźną. Owocuje dobrze co roku, choć w gorszych warunkach może mieć skłonność do plonowania naprzemiennego. Dostępne w sprzedaży drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można posadzić w ogrodzie jesienią lub wiosną.


Owoc

Jabłka Malinówki są dość duże, jeżeli drzewko owocowe jest zadbane. W przeciwnym razie są drobniejsze. Skórka ma kolor malinowy. Pod nią kremowo-żółty miąższ – słodki, smaczny, średnio soczysty. Jabłka świetnie nadają się na kompoty, gdyż czerwony barwnik skórki pięknie podkręca ich kolor. Zbiór odbywa się we wrześniu. Owoce można jeść od razu lub odłożyć do przechowalni gdzie mogą być nawet do zimy.

 

Uprawa

Malinówka Oberlandzka z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która z powodzeniem przyjmuje się nawet w gorszych jakościowo glebach, o ile ma dostęp do wody i słońca. W lepszych, może rosnąc w półcieniu. Warto unikać miejsc typowo zimnych, w których tworzą się zastoiska. Ta odmiana jabłoni rzadko choruje. Cięcie na wiosnę to skrócenie przewodnika około 40 cm ponad najwyższą gałązką i wszystkich gałązek o 1/3. Dorosłe drzewko owocowe może wymagać wykonania cięcia prześwietlającego i usunięcia dzikich pędów. Dla lepszych plonów warto pamiętać o ograniczeniu ilości zawiązków.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta, Koksa Pomarańczowa, Reneta Landsberska, Jonatan.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png