• JABŁOŃ OLIWKA ZÓŁTA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Oliwka Żółta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

       

Podkładka: P14
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: żółto/białe
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vista Bella, Antonówka zwykła, Boiken, Kronselska, Szampion, Koksa pomarańczowa, Gloster, James Grive, Delikates.
Pochodzenie: Rejon Nadbałtycki

 

Oliwka Żółta to jabłoń z odkrytym korzeniem, którą możemy spotkać pod popularną nazwą Papierówka. Jest to wczesna odmiana o charakterystycznych jasnych owocach. Idealna do przydomowego sadu lub na działkę.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe Oliwki Żółtej rośnie dość silnie i tworzy rozłożystą, średnio gęstą koronę. Dobrze owocuje w każdym roku. Jest to wczesna odmiana jabłoni. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się jesienią lub wiosną.

Owoc
Jabłka są średnie lub duże, delikatnie żebrowate. Z zewnątrz cienka zielona skórka, która przybiera kremowy lub biały kolor wraz z dojrzałością. Wewnątrz jasny miąższ – bardzo soczysty i delikatny w smaku, lekko kwaśny. Papierówki świetnie nadają się na kompoty i soki. Czas zbiorów przypada na lipiec.

Uprawa
Oliwka Żółta z odkrytym korzeniem jest sadzonką tolerującą mniej bogate podłoża, choć dobra ziemia stwarza znakomite warunki do wzrostu. Dobrze znosi zimowe mrozy, ale warto uważać na wiosenne przymrozki, by nie przemarzały pąki. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Cięcie standardowe – 1/3 gałęzie i przewodnik 40 cm ponad ostatnią gałązką. Dodatkowo, jeżeli drzewko owocowe za bardzo się zagęszcza, należy wykonać cięcie porządkowe, prześwietlające.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: James Grieve, Boiken, Antonówka, Gloster.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png