• JABŁOŃ OLIWKA ZÓŁTA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Oliwka Żółta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

17.20
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

       

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień. 

OLIWKA ZÓŁTA(Papierówka) 

Podkładka: M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: żółto/białe
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vista Bella, Antonówka zwykła, Boiken, Kronselska, Szampion, Koksa pomarańczowa, Gloster, James Grive, Delikates.
Pochodzenie: Rejon Nadbałtycki

 

Oliwka Żółta to popularnie znana Papierówka. Bardzo rześka w smaku wczesna odmiana jabłoni. Smaczne owoce świetnie nadają się na soki oraz do domowych wypieków.

 

Charakterystyka drzewa

Oliwka Żółta rośnie wysoko i rozłożyście. Ta jabłoń odporna jest na mrozy. Jest to świetna propozycja do posadzenia w ogrodzie. Drzewo owocowe dostępne jest w doniczkach oraz z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Jabłoń Papierówka owocuje obficie w lipcu. Jabłka są średniej wielkości, o jasnym zielonym kolorze, im bardziej dojrzałe, tym bardziej rozjaśnione, czasem wręcz białe. Skórka jest cieniutka, gładka. Kształt owoców bywa żebrowaty, niesymetryczny. Miąższ Oliwki Żółtej jest jasny, delikatny w smaku, soczysty, z nutą kwaskową.

 

Uprawa

Jabłoń Oliwka Żółta lubi glebę żyzną, choć w mniej bogatej w składniki odżywcze także będzie rosnąć i owocować. Różnica natomiast będzie w plonach – owoce są mniejsze i mniej smaczne.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Antonówka, Gloster, Boiken, James Grieve.

   

CIĘCIE 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

 

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie