• JABŁOŃ RAJKA W DONICY

Jabłoń Rajka doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

22.08
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

RAJKA 

Podkładka: M26
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Goldstar, Santana, Topaz, Rosana.
Pochodzenie: Czechy

 

Jabłoń Rajka to skrzyżowanie odmian Szampion i Katka. Z każdej z nich otrzymała to, co najlepsze. Jest to świetna odmiana do przechowywania. Dedykowana jest zarówno do upraw domowych, jak i przemysłowych.

 

Charakterystyka drzewa

Rajka to jabłoń średniej wielkości, zdrowa i silna. Korona jest raczej zwarta, a pędy pną się do góry. Drzewka owocowe dostępne są w doniczkach lub odkrytym korzeniem. Przynoszą pierwsze plony nawet już po 2 latach od zasadzenia.

 

Owoc

Owoce Rajki zbieramy pod koniec września. Drzewa owocują obficie. Jabłka są duże, okrągłe. Skórka jest w kolorze żółto złotym, z wyraźnym czerwonym rumieńcem od słonecznej strony. Pokryta jest lśniącym woskiem. Jabłka są smaczne, kremowe.

 

Uprawa

Rajka jest stosunkowo prosta w uprawie, bo nie jest szczególnie wymagająca. Lubi natomiast nasłonecznione miejsca i raczej żyzną glebę. Odporna jest na parcha, mączniaka czy zarazę ogniową. Trzeba natomiast uważać na gorzką plamistość podskórną i gorzką zgniliznę.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Topaz, Goldstar, Santana, Rosana.

 

Cięcie 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png