JABŁOŃ RAJKA W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Jabłoń Rajka to skrzyżowanie odmian Szampion i Katka. Z każdej z nich otrzymała to, co najlepsze. Jest to świetna odmiana do przechowywania. Dedykowana jest zarówno do upraw domowych, jak i przemysłowych.

 

Charakterystyka drzewa

Rajka to jabłoń średniej wielkości, zdrowa i silna. Korona jest raczej zwarta, a pędy pną się do góry. Drzewka owocowe dostępne są w doniczkach lub odkrytym korzeniem. Przynoszą pierwsze plony nawet już po 2 latach od zasadzenia.

 

Owoc

Owoce Rajki zbieramy pod koniec września. Drzewa owocują obficie. Jabłka są duże, okrągłe. Skórka jest w kolorze żółto złotym, z wyraźnym czerwonym rumieńcem od słonecznej strony. Pokryta jest lśniącym woskiem. Jabłka są smaczne, kremowe.

 

Uprawa

Rajka jest stosunkowo prosta w uprawie, bo nie jest szczególnie wymagająca. Lubi natomiast nasłonecznione miejsca i raczej żyzną glebę. Odporna jest na parcha, mączniaka czy zarazę ogniową. Trzeba natomiast uważać na gorzką plamistość podskórną i gorzką zgniliznę.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Topaz, Goldstar, Santana, Rosana.

 

Cięcie 

Jabłoń Rajka z donicy posiada rozwiniętą już koronę, dalej możemy ją dowolnie formować. Starsze drzewa wymagają cięcia prześwietlającego, wycinamy wtedy pędy rosnące do środka czy krzyżujące się. Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium