• JABŁOŃ SZAMPION W DONICY

Jabłoń Szampion doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

27.44
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Podkładka: P14
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Mclntosh, Antonówka Zwykła, Golden Delicious, Delikates, Spartan, Idared, James Grieve, Jonatan, Lobo,  Priam, Cortland.
Pochodzenie: Czechy

 

 

Prezentowana na tej stronie jabłoń Szampion jest połączeniem Koksy Pomarańczowej i Golden Deliciousa. Oferowana odmiana jest wyjątkowo lubiana jednakowo przez sadowników zawodowych oraz początkujących ze względu na fakt, że nie jest specjalnie wymagająca. Przeglądając asortyment kategorii drzewa owocowe w doniczkach możesz znaleźć asortyment, który odpowie na oczekiwania każdego sadownika. Dotyczy to nie tylko samego smaku owoców, ale także kwestii związanych z pielęgnacją samego drzewka. Dzięki temu każdy nasz klient może zamówić drzewko, którego hodowanie będzie przyjemnością.

 

Wybierz jabłoń owocującą z końcem września

Prezentowane drzewko rośnie niezwykle intensywnie do momentu wydania pierwszych owoców. Drzewko dość szybko wydaje pierwsze plony. Już w drugim roku od jego posadzenia możemy spodziewać się pierwszych owoców. Jabłka z tej odmiany będą miały słodki smak a lekką kwaskowatą nutą. Sprawdź już teraz wszystkie zalety prezentowanej odmiany i przekonaj się, czy spełnia ona Twoje oczekiwania.

 

Jabłoń Szampion to krzyżówka Koksy Pomarańczowej i Golden Deliciousa. Odmiana ta znalazła uznanie wśród sadowników, gdyż nie jest specjalnie wymagająca, a końcem września rodzi przepyszne owoce.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Szampion to drzewo, które rośnie intensywnie do czasu owocowania, kiedy to skupia się na wydawaniu plonów. Korona ma średnio gęsty stożkowaty kształt. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Owoce Sampiona są średniej wielkości lub duże. Mają lekko stożkowaty kształt, wdać delikatne żebrowania. Skórka jest zielonożółta z wyraźnym słonecznym rumieńcem, o barwie pomarańczowej lub czerwonawej. Miąższ jest słodki z kwaskową nutą, soczysty, aromatyczny. Co roku pojawiają się na drzewie podobnej wielkości owoce, mniej więcej w takiej samej ilości.

 

Uprawa

Uprawa Szampiona jest stosunkowo łatwa. Jabłoń ta szybko obradza w pierwsze owoce, często już w 2. roku od posadzenia. Odmiana jest odporna na choroby, ale dość wrażliwa na chłód. W okresie mrozów młode drzewa owocowe warto zabezpieczać przed mrozem. Jabłoń Szampion lubi słoneczne lokalizacje i żyzne gleby.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Ligol, Golden Delicious, Idared, Cortland, Melba, Antonówka, Jonatan, Spartan.


Cięcie 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

 


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png