Jabłonie to bardzo popularne drzewka owocowe. Sadzić je można w całej Polsce, nawet w regionach chłodniejszych. Dostępnych jest wiele odmian, w tym także te o podwyższonej mrozoodporności. Jabłonie w doniczkach można sadzić w ogrodzie przez cały sezon. Po zakupie sadzonka nie musi trafić od razu do gruntu, może poczekać na dogodny czas lub pogodę.

Jabłoń w doniczce

Wśród jabłoni dostępnych w donicach znajdziemy wiele popularnych odmian, a przede wszystkim te bardzo lubiane – Idared, Novamac, Kosztela, Starking, Lobo, Szampion, Ligol. Także stare odmiany – Szara Reneta, Malinówka Oberlandzka czy Koksa Pomarańczowa. Jabłonie w donicach są bardzo dobrym wyborem dla amatorów i początkujących ogrodników.

Jabłka można jeść zerwane bezpośrednio z drzewa lub – poza sezonem – wyjęte z przechowalni (idealnie spisuje się tu Malinówka, Starking, Boiken, Gala czy Freedom i Golden Delicious). Są to wyśmienite owoce do używania w kuchni – na szarlotki, jabłeczniki, kompoty, musy i dżemy. Mają dużo witamin i błonnika, co sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl