JABŁOŃ ZŁOTA RENETA W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 4
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Królowa Renet Polska odmiana zimowej jabłoni, obecniej mniej popularna w sadach towarowych. Idealna do ogrodu oraz na przetwory.
 
 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Złota Reneta wyrasta na średniej wielkości silne drzewo. Korona jest rozłożysta u dołu, im wyżej tym jest węższa. Prezentowana odmiana dostępna jest z odkrytym korzeniem lub w doniczce.
 
 

Owoc

Reneta Złota raczy nas smacznymi owocami już od połowy września. Są one średniej wielkości lub duże, okrągłe lub nieco jajowate. Skórka jest – jak wskazuje nazwa – złota. Często można zauważyć matowy rumieniec. Miąższ jest żółty, w zapachu winny, kwaskowy, odrobinę korzenny. Jabłka Złotej Renety można spożywać na surowo, ale także wykonywać z nich przetwory.
 
 

Uprawa

Złota Reneta potrzebuje dobrej, niejałowej gleby o odczynie lekko kwaśnym. Nie jest wybredna, więc nie musi to być bardzo bogata ziemia, na słabszej także wyda plony. Dobrze znosi chłód, ale przed dużymi mrozami wymaga zabezpieczenia. Warto także obserwować wiosenne przymrozki, czy nie uszkadzają pąków. Królowa Renet rzadko zapada na choroby. Drzewko owocowe wymaga cięcia – gałązki pozbawiamy 1/3 długości, przewodnik skracamy ponad ostatnią gałązką około 40 cm.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Jonatan, Idared, Elstar.
 
 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium