• JEŻYNA GAZDA W DONICY

Wiek sadzonki: 1 rok. Późna odmiana, bardzo produktywna o pysznych owocach. Doniczka p9.

Brak towaru
14.75
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

J. GAZDA

Bezkolcowa jeżyna Gazda cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników tego owocu. Co więcej, jest to polska odmiana, z powodzeniem od lat uprawiana na naszych ziemiach.

 

Charakterystyka krzewu

Jeżyna Gazda rośnie szybko i intensywnie – długie pędy mogą osiągać nawet 2,5 metra długości. Są na nich nieliczne i raczej nieszkodliwe wypustki, ale w porównaniu do innych odmian, tę możemy nazywać bezkolcową. Krzew można sadzić przy ogrodzeniu, na zbudowanym rusztowaniu lub przy murze. Krzewy owocowe dostępne są z gołymi korzeniami lub w doniczkach.


Owoce

Gazda to jeżyna bardzo plenna. Owoce są duże i bardzo soczyste. Smakują wyśmienicie – słodko, ale mają kwaskową nutę. Pierwsze dojrzałe jeżyny znajdziemy na krzewach już w sierpniu, a zbierać je będziemy aż do pierwszych przymrozków. Można je jeść bezpośrednio, mrozić i przetwarzać.

 

Uprawa

Jeżyna Gazda odporna jest na mrozy. Nie atakują jej raczej choroby. Lubi podłoże żyzne, lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne. Powinna mieć dużo dostępu do światła. Nie znosi suszy, więc jeżeli takowe nastają, należy ją podlewać.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie