• JEŻYNA GAZDA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wiek sadzonki: 1 rok. Późna odmiana, bardzo produktywna o pysznych owocach. Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
12.87
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Gazda to jeżyna z odkrytym korzeniem, którą można posadzić tuż przy domu, garażu czy altanie. Nie potrzebuje wcale dużo miejsca, zwłaszcza gdy pomożemy jej piąć się do góry.  okresie polecamy te doniczkowane.


Charakterystyka krzewu
Krzew owocowy jeżyny rośnie intensywnie. Długie pędy pokryte są nielicznymi i delikatnymi kolcami. Najdłuższe z nich (pędów, nie kolców) mogą osiągać ponad 2,5 metra! Najlepszy sposób na uprawę jeżyny to na podporze lub przy ścianie, by umożliwić swobodne prowadzenie. Krzewy owocowe z odkrytymi korzeniami można zakupić tylko jesienią i wczesną wiosną, w pozostałym okresie polecamy te doniczkowane.

Owoc
Owoce są duże. Każda jeżyna zbudowana jest z malutkich kulek. Początkowo zielone, zmieniają się w czerwone, a gdy są dojrzałe w czarne. Smakują kwaskowo i leśnie. Mają przydatność spożywczą zerwane prosto z krzewu, ale można je też przetwarzać, w tym mrozić. Zbiory wykonuje się od sierpnia do października.

Uprawa
Jeżyna Gazda z odkrytym korzeniem powinna zostać wsadzona w miejscu z dużym dostępem do wody. One nie lubią suszy. Posadzona w pełnym słońcu wymaga podlewania. Jeżyny rzadko chorują i dobrze znoszą mrozy. Pierwsze wiosenne cięcie przeprowadzamy, skracając pędy do około 30 cm długości. Pamiętając, że jeżyny owocują na pędach dwuletnich, kolejnych latach skracamy wierzchołki pędów, chcąc je rozkrzewić. Po owocowaniu wycinamy pędy dwuletnie i ewentualnie jednoroczne, jeżeli jest ich nadmiar.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png