• JEŻYNA ORKAN Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wczesna odmiana jeżyny bezkolcowej. Wiek sadzonki: 1 rok. Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
12.91
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu NaN
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Orkan to jeżyna z odkrytym korzeniem, którą można posadzić z nastawieniem na owoce lub w celu dekoracyjnym. Dobrze poprowadzona zajmie mur, ogrodzenie lub płot. Obrodzi przy tym w smaczne jeżyny, idealne do deserów lub przetworów.

Charakterystyka krzewu
Krzew owocowy rośnie intensywnie i szybko się rozkrzewia. Wypuszcza długie, sztywne, bezkolcowe pędy. Dobrze prowadzą nie na szpalerach lub murach. Można zasadzić jeżynę także przy ścianie domu. Odmiana ta jest plenna i dobrze owocuje w każdym roku. Krzewy owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się w gruncie wiosną lub jesienią. Jeżynę orkan z donicy można sadzić przez cały rok.

Owoc
Owoce są duże i odrobinę podłużne. Na zewnątrz czarna, lśniąca skórka. W smaku są słodko- kwaśne, soczyste. Można je jeść na surowo lub przetwarzać na soki i dżemy. Dojrzałość zbiorcza zaczyna się w sierpniu, a zbiory mogą potrwać nawet do początku października.

Uprawa
Jeżyna Orkan z odkrytym korzeniem najlepiej by trafiła w słoneczne miejsce, z odpowiednim dostępem do wody. Krzewy te nie lubią długich suszy, więc latem warto je podlewać. Ziemia powinna być żyzna i lekko kwaśna. Jeżyny dobrze znoszą zimy i rzadko chorują. Cięcie wiosenne polega na skróceniu pędów do długości około 30 cm. Krzewy owocują tylko na pędach dwuletnich, więc w kolejnych latach po ich zaowocowaniu trzeba je usunąć, bo stają się bezużyteczne
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png