• 'JUMBO' AKTINIDIA OSTROLISTNA ŻEŃSKA (Mini Kiwi) DONICZKOWANA

Wysokość sadzonki: 45-60cm Doniczka: 1l

22.63 -16% 19.00
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

Włoskie mini kiwi można uprawiać w Polsce. To krzew wijący się, więc pięknie przyozdobi altanę, pergolę czy płot. Idealne do wykonania owocowej dekoracji podwórka, ale także często jest wybierany do upraw plantacyjnych, by owoce mogły trafić na sklepowe półki.

 

Charakterystyka krzewu

Aktinidia Ostrolistna Jumbo rośnie silnie, do wysokości nawet 10 metrów. Przyrost roczny to 2 – 3 metry. Krzew kwitnie późno, bo dopiero w czerwcu, ale za to jesienią możemy spodziewać się dużych plonów. Pierwsze owoce pojawiają się w 3. lub 4. roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe doniczkowane.

 

Owoc

Owoce Jumbo Aktinidia są duże, z zewnątrz zielonożółte. Mogą osiągać rozmiar rzędu 5x3 cm. W smaku są słodkie i soczyste, uznawane za bardzo smaczne. Idealne do spożywania na surowo (ze skórką) lub jako dodatek do deserów. Dojrzałość zbiorczą osiągają na przełomie września i października.

 

Uprawa

Mini Kiwi Jumbo dość dobrze znosi polskie mrozy, ale warto na zimę krzewy zabezpieczyć. Jest odporne na popularne choroby. Ziemia najlepiej, by była żyzna, ale też poradzi sobie w mniej urodzajnej. Istotne jest nawożenie i dostęp do wody. Lubi miejsca nasłonecznione.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Male Zapylacz, Weiki Zapylacz

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie