• MALINA CZARNA BRISTOL Z ODKRYTYM KORZENIEM

Malina Czarna Bristol z odkrytym korzeniem, Wysokość krzewu ok. 30cm. Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
8.81
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Malina czarna, choć nazywa się maliną, wyglądem bardziej przypomina jeżynę. Odmiana Bristol pochodzi z Ameryki i świetnie znosi polskie warunki środowiskowe. Można uprawiać ją w domowym ogrodzie, gdzie na pewno będzie ciekawostką i atrakcją.


Charakterystyka krzewu

Krzewy maliny bristol są bardzo kolczaste. Liście, podobnie jak u innych malin, są średniej wielości, zielone. Jest to dość plenna odmiana maliny czarnej. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach.

 

Owoc

Owoce maliny Bristol są nieduże, czarne, o błyszczącej skórce z delikatnym nalotem. Składają się z malutkich pestkowców, niezbyt silnie przymocowanych do dna kwiatowego, więc łatwo się je zrywa. W smaku są słodkie, aromatyczne. Jak wszystkie maliny, tak i Bristol, są bardzo delikatne, nie za dobrze znoszą transport i leżenie po zebraniu. Nadają się za to do bezpośredniego spożywania lub do przetwarzania. Owoce zbieramy od drugiej połowy lipca.

 

Uprawa

Malina czarna Bristol odporna jest na polskie mrozy. Pasuje jej ziemia żyzna, przepuszczalna, lekko kwaśna. Maliny nie lubią suszy, dlatego w okresach bezdeszczowych należy je nawadniać. Ekspozycja powinna być ciepła, np. południowo-wschodnia lub południowo-zachodnia. Ważne, by osłaniać krzewy od wiatru.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png