Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • MALINA LETNIA W DONICY

Malina Letnia to polska odmiana maliny, która jest coraz bardziej popularna. Jest bardzo plenna i odporna na choroby. Świetna do uprawy w hobbystycznym ogrodzie, ale też w sadach towarowych. DOSTEPNOŚC: W DONICZCE

Brak towaru
11.78
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

 

Malina Letnia to polska odmiana maliny, która jest coraz bardziej popularna. Jest bardzo plenna i odporna na choroby. Świetna do uprawy w hobbystycznym ogrodzie, ale też w sadach towarowych.


 


Charakterystyka krzewu


Malina Letnia rośnie silnie, pędy mają wysokość nawet 1,5 metra. Znajdziemy na nich niewielkie i raczej delikatne kolce. Krzew rośnie stabilnie nawet bez podpory. Dostępne są krzewy owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.


 


Owoc


Owoce są duże, intensywnie czerwone, błyszczące. W konsumpcji słodkie i smaczne. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie czerwca i cieszą nas aż do 4 tygodni.

 


Uprawa

Malina Letnia jest odporna na choroby, ale uważać trzeba na zamieranie pędów. Dobrze znosi mrozy. Większe plantacje spotkać możemy w Polsce południowo-wschodniej, gdzie zimy są łagodniejsze. Wymaga ziemi żyznej, średnio zwięzłej, lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej. Krzewy malin nie lubią suszy, upalnym latem wymagają podlewania. Ekspozycja powinna być słoneczna, bezwietrzna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png