Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • MALINA POLANA W DONICY

Polana to polska odmiana maliny, która jest coraz bardziej popularna. Jest bardzo plenna i odporna na choroby. Świetna do uprawy w hobbystycznym ogrodzie, ale też w sadach towarowych. DOSTEPNOŚC: W DONICZCE

11.78
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

MALINA POLANA

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony/różowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duży
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Polska

 

Polana to polska odmiana maliny, która jest coraz bardziej popularna. Jest bardzo plenna i odporna na choroby. Świetna do uprawy w hobbystycznym ogrodzie, ale też w sadach towarowych.

 

Charakterystyka krzewu

Malina Polana rośnie silnie, pędy mają wysokość nawet 1,5 metra. Znajdziemy na nich niewielkie i raczej delikatne kolce. Krzew rośnie stabilnie nawet bez podpory. Dostępne są krzewy owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Owoce są duże, intensywnie czerwone, błyszczące. W konsumpcji słodkie i smaczne. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie sierpnia i cieszą nas aż do listopada, gdyż krzew owocuje dwukrotnie.

 

Uprawa

Polana jest odporna na choroby, ale uważać trzeba na zamieranie pędów. Dobrze znosi mrozy. Większe plantacje spotkać możemy w Polsce południowo-wschodniej, gdzie zimy są łagodniejsze. Wymaga ziemi żyznej, średnio zwięzłej, lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej. Krzewy malin nie lubią suszy, upalnym latem wymagają podlewania. Ekspozycja powinna być słoneczna, bezwietrzna.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png