• MALINOJEŻYNA W DONICY

Brak towaru
13.46
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Malinojeżyna to krzyżówka maliny z jeżyną. Z nich obu otrzymała to, co mają w sobie najlepszego. Z maliny – duże owoce, piękny czerwony kolor. Z jeżyny – długie i sprężyste pędy. Jest idealnym krzewem dla wszystkich, którzy lubią jeden i drugi owoc.


Charakterystyka krzewu

Krzew rośnie średnio silnie nawet do kilku metrów wysokości. Wypuszcza długie kolczaste pędy. Malinojeżyna jest bardzo plenna. Krzewy owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub doniczkach.


Owoc

Owoce malinojeżyny są duże, podłużne. Mają intensywny kolor czerwony lub bordowy. Malinojeżyna ma słodki, łagodny smak, jest soczysta. Może być spożywana na surowo, ale także wychodzą z niej świetne przetwory – dżemy, soki, galaretki i wina. Dojrzałość zbiorcza wypada od lipca do sierpnia.


Uprawa

Malinojeżyna uprawiana jest na ziemiach żyznych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych. Preferuje miejsca słoneczne, bezwietrzne, spokojne. Źle znosi zarówno długotrwałą suszę, jak i podmakanie. Ma średnią odporność na mrozy, dlatego warto ją zabezpieczyć na zimę. Jest dość dobrze odporna na choroby, ale standardowo uważać trzeba na mszyce, krzywika i szpeciela. Wymaga przycinania na koniec lata lub początkiem jesieni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png