• MALINOJEŻYNA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
8.61
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Malinojeżyna to krzyżówka maliny z jeżyną. Z nich obu otrzymała to, co mają w sobie najlepszego. Z maliny – duże owoce, piękny czerwony kolor. Z jeżyny – długie i sprężyste pędy. Jest idealnym krzewem dla wszystkich, którzy lubią jeden i drugi owoc.


Charakterystyka krzewu

Krzew rośnie średnio silnie nawet do kilku metrów wysokości. Wypuszcza długie kolczaste pędy. Malinojeżyna jest bardzo plenna. Krzewy owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.


Owoc

Owoce malinojeżyny są duże, podłużne. Mają intensywny kolor czerwony lub bordowy. Malinojeżyna ma słodki, łagodny smak, jest soczysta. Może być spożywana na surowo, ale także wychodzą z niej świetne przetwory – dżemy, soki, galaretki i wina. Dojrzałość zbiorcza wypada od lipca do sierpnia.


Uprawa

Malinojeżyna uprawiana jest na ziemiach żyznych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych. Preferuje miejsca słoneczne, bezwietrzne, spokojne. Źle znosi zarówno długotrwałą suszę, jak i podmakanie. Ma średnią odporność na mrozy, dlatego warto ją zabezpieczyć na zimę. Jest dość dobrze odporna na choroby, ale standardowo uważać trzeba na mszyce, krzywika i szpeciela. Wymaga przycinania na koniec lata lub początkiem jesieni.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png