Maliny to bardzo popularne krzewy owocowe, które na stałe zagościły w naszych sadach i ogrodach. Głównie Lubelszczyzna słynie z ogromnych plantacji. Jednak uprawa jest możliwa w całej Polsce.

Sadzonki malin w doniczkach

Malina w doniczkach jest krzewem, który ma ułatwiony start, gdyż posiada dość dobrze rozbudowany system korzeniowy, który umożliwia szybkie przyjęcie się rośliny w sadzie. Jest to przydatne, zawłaszcza kiedy chcemy uniknąć pierwszego zimowania w ogrodzie, gdy dopiero stawiamy pierwsze kroki w ogrodnictwie. Są to krzewy, które warto zabezpieczyć na zimę, by nie zostały podskubane przez zwierzęta, ani nie przemarzły, gdyby przyszły siarczyste mrozy. 

Każdemu, kto lubi pyszne różowe malinki, polecamy odmiany – Polana i Pokusa, które są bardzo smaczne i obradzają dwukrotnie. Dla miłośników nieco odmiennych owoców mamy wyjątkową malinę żółtą Golden Queen lub czarną Bristol. Wszystkie są słodkie i bardzo przyjemne w konsumpcji. Wychodzą z nich pyszne dżemy i soki na zimę lub do herbaty. Maliny to źródło witamin C, E, z grupy B, żelaza, wapnia, magnezu i potasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl