• MORELA EARLY ORANGE W DONICY

Morela Early Orange doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

31.50
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

MORELA EARLY ORANGE

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: pomarańczowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średny
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Odmiana moreli, która może rosnąć w przydomowym ogrodzie, jak i w sadzie przemysłowym. Smaczna, zarówno w bezpośredniej konsumpcji, jak i w przetwórstwie owocowym. Morele nie pękają, dobrze znoszą transport, są idealne do mrożenia.

 

Charakterystyka drzewa

Early Orange rośnie silnie, potrafi osiągnąć wysokość 4,5 metra. Korona jest stożkowata, raczej wąska. Plonuje corocznie, równomiernie obficie. Drzewka owocowe dostępne są w doniczkach lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Morele są średniej wielkości (30-45 gramów), o kulistym kształcie. Skórka jest ciemnopomarańczowa, z rumieńcem o czerwonej barwie. Miąższ jest pomarańczowy, słodko- kwaśny, bardzo aromatyczny. Łatwo oddziela się od pestki. Owoce można spożywać na surowo lub wykorzystać do wypieków i przetworów. Plony zbierane są końcem lipca.

 

Uprawa

Morela Early Orange dobrze znosi mrozy, raczej nie przemarzają ani korzenie zimą, ani pąki wiosną. Uważać należy na szarkę. Stanowisko powinno być słoneczne, osłonięte od wiatru. Lubi pobliża zbiorników wodnych i lasów. Gleba żyzna, umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Odmiana Early Orange jest samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata morele należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png