• MORELA KOLUMNOWA COMPACTA ODKRYTY KORZEŃ

Morela Kolumnowa Compacta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 160cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
30.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Compacta to morela kolumnowa z odkrytym korzeniem, która może zostać posadzona w sadzie morelowym lub w ogródku przydomowym, a nawet na tarasie. Uprawa drzewek kolumnowych możliwa jest na minimalnej ilości przestrzeni.

Charakterystyka drzewa
Morela kolumnowa Compacta rośnie średnio silnie. Jest jeden główny przewodnik oraz wiele krótkopędów. Drzewko owocowe dorasta do wysokości 2–3 metrów, a sadzonka z odkrytymi korzeniami powinna trafić do gruntu lub donicy późną jesienią / wczesną wiosną. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj po 2 lub 3 latach.

Owoc
Compacta rodzi dość duże owoce, bo do 50 gramów sztuka. Na zewnątrz żółto- pomarańczowa skórka z rumieńcem od strony słońca. Morele w smaku są słodkie i soczyste, z winną nutą. Można je zjadać na surowo lub dowolnie przetwarzać. Dojrzałość zbiorczą osiągają w pierwszej połowie sierpnia.

Uprawa
Morela kolumnowa Copmacta jest jedną z lepszych odmian, którą mogą wybrać amatorzy, gdyż jest mało wrażliwa na chłód. Chodzi zarówno o zimowe mrozy, jak i wiosenne przymrozki – rzadko zdarza się, by pąki przemarzały. Wykazuje także dużą odporność na choroby. Drzewko owocowe powinno zostać posadzone w ziemi żyznej, o odczynie obojętnym i umiarkowanej wilgotności. Kolumnowa morela Compacta jest samopylna. 

Jesienią i wiosną dostępne są w sprzedaży morele kolumnowe z odkrytym korzeniem, ale pełna oferta zawiera także morele kolumnowe w doniczkach.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png