• MORELA KOLUMNOWA COMPACTA W DONICY

Brak towaru
35.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Compacta to morela kolumnowa w doniczce, którą polecamy wszystkim miłośnikom tych owoców. Łatwe w uprawie drzewko obradza w duże i smaczne morele.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie. Ma jeden przewodnik, od którego odrastają krótkopędy. Może dorastać do wysokości 3 metrów, ale cięciem ingeruje się w wysokość. Owocuje równo w każdym roku, a pierwsze morele zerwiemy nawet już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można sadzić przez cały rok, choć zdecydowanie warto odpuścić sobie zimę. Zakupione sadzonki można sadzić i uprawiać w dużych donicach.

Owoc
Morele są duże, średnio jedna sztuka waży około 40 gramów, ale są też większe. Cienka skórka ma kolor pomarańczowy, a od słonecznej strony pokrywa ją czerwony malunek. Miąższ pomarańczowy, łatwo odchodzący od pestki. Owoce rozłupują się w dłoniach, co ułatwia konsumpcję. W smaku są soczyste i słodkie. Idealne do jedzenia, dodawania do deserów, mrożenia albo przetwarzania. Zbiory wykonuje się w połowie sierpnia.

Uprawa
Morela kolumnowa doniczkowana Compacta może zostać zasadzona pojedynczo lub w szpalerze. Trzyletnia sadzonka szybko przyjmuje się w gruncie. Ta odmiana wyjątkowo dobrze znosi mrozy i przymrozki, na tle innych odmian moreli. Ziemia powinna być bogata w składniki odżywcze i zasobna w wodę. Optymalne pH to obojętne. Cięcie nie jest wymagane, ale jeżeli chcemy, by drzewko było niższe, to trzeba regularnie je przycinać. Jeżeli krótkopędów będzie zbyt dużo, warto je przerzedzić i wyciąć te zniszczone.

Kolumnowa morela Compacta jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png