• MORELA SOMO W DONICY

Morela Somo doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
28.85
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Morela Somo to średnio późna odmiana Polskiego pochodzenia. Może zostać zasadzona w każdym województwie ponieważ dobrze się dostosowała do naszego klimatu.


Charakterystyka drzewa
Drzewo początkowo tworzy okrągłą koronę, z czasem będzie coraz bardziej rozłożysta. Docelowa wysokość drzewa to ok. 4m. Kwitnie różowymi kwiatami w maju. Owocuje bardzo obficie i corocznie.

Owoc
Owoce średniej wielkości, ok. 50g. Z wyglądu pomarańczowe z różowym nalotem. W smaku przepyszne- soczyste, słodko kwaśne. Pierwszych owoców możemy spodziewać się po ok. 4 latach od zasadzenia. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek września. 

Uprawa
Odmiana odporna na choroby. Morele wymagają jak największej ilości światła oraz dobrej gleby z obojętnym pH. Drzewa są mrozoodporne, kwiaty również ale jak przy większości morel zabezpieczenie przed wiosennymi przymrozkami jej nie zaszkodzi. Sadzonka z donicy posiada rozwinięty system korzeniowy oraz jest przycięta, wystarczy przesadzić ją do podłoża. 
Morela Somo nie wymaga zapylacza.

Przycinanie
Przycinanie wykonujemy wczesną wiosną co rok. Na początku nie jest zbyt wymagające, przycinamy jedynie lekko pędy w celu pobudzenia drzewa. W późniejszych terminach usuwamy dzikie pędy rosnące do góry(wilki) oraz pędy rosnące do środka korony, w celu prześwietlenia. Całość wykonujemy w pogodny dzień a rany smarujemy maścią ogrodniczą.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png