MORELA WCZESNA Z MODERN W DONICY

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 33,82 zł 33.82
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Morela Wczesna z Modern jest świetnym surowcem na przetwory. Odporność na mróz i choroby sprawiają, że jest świetnym drzewem owocowym do domowej, amatorskiej uprawy. Ze względu na kształt owoców, czasem mówi się na nie „cytrynki”.

 

Charakterystyka drzewa

Morela z Modern rośnie silnie i tworzy rozłożystą, zagęszczoną koronę. Jest to odmiana wysoko plenna, więc co roku zbiory są obfite. Morela dostępna jest jako drzewo owocowe w doniczce lub sadzonka z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Morele są średniej wielkości, w kierunku do dużych (dorodne okazy mogą ważyć nawet około 50 gramów). Mają jajowaty kształt i wyraźny koniuszek. Skórka i środek mają kolor pomarańczowy. Smak słodki, delikatnie aromatyczny, łatwo oddzielić owoc od pestki. Zbiór następuje na koniec lipca.

 

Uprawa

Ta odmiana moreli jest wyjątkowo wytrzymała – znosi dzielnie siarczyste polskie mrozy, nawet do -35 stopni Celsjusza. Odporna jest także na choroby. Ziemia powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna.

 

Zapylacze

Morela Wczesna z Modern jest samopylna. Dla lepszego plonu można w pobliżu posadzić odmiany: Early Orange, Harcot.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata morele należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomego. Pędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia. Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskie, po roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl