• MORELA ZALESZCZYCKA W DONICY

Morela Zaleszczycka doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
28.32
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Zaleszczycka to morela w doniczce, którą możemy polecić amatorom, gdyż jest to jedna z najbardziej odpornych na chłód odmian, choć nie jest odporna totalnie. Obradza smacznymi owocami, dobrymi do jedzenia i przetwarzania.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta średnio intensywnie, jednocześnie wykształcając luźną, szeroką koronę. Owocuje obficie i regularnie, o ile drzewko jest zadbane i nie przemarznie. Drzewka owocowe doniczkowane można kupić praktycznie przez cały rok. Najlepszy termin sadzenia moreli to wiosna, choć w przypadku moreli w doniczkach można zdecydować się na lato czy jesień.

Owoc
Morele są średniej wielkości, jajowate. Na zewnątrz żółtopomarańczowa skórka z niewielkim czerwonym pomazańcem. Pod nią pomarańczowy miąższ i niewielka pestka, którą udaje się łatwo od niego oddzielić. Smak moreli jest bardzo przyjemny i aromatyczny, im są dojrzalsze, tym słodsze. Dobre do jedzenia jako przekąska, dodawania do deserów, ciast lub przerabiania na dżemy. Dojrzałość zbiorcza wypada w połowie sierpnia.

Uprawa
Morela Zaleszczycka doniczkowana jest trzyletnim drzewkiem, gotowym od razu do wsadzenia. Najlepsza ziemia to ta żyzna, umiarkowanie wilgotna, o odczynie pH obojętnym, a ekspozycja słoneczna. Morele nie lubią mrozów, więc trzeba je zabezpieczać i później strzec pąków przed przemarznięciem. Wiosną, co roku wykonujemy cięcie. Na początku nie jest zbyt wymagające – skracamy gałęzie o około 1/3 długości w celu pobudzenia drzewa. W następnych latach wycinamy dzikie pędy rosnące pionowo do góry i te kierujące się do środka korony. Warto także usuwać stare gałązki, na których już nie owocuje.

Morela Zaleszczycka jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png