Morwa była niegdyś bardzo popularnym drzewkiem owocowym, ale nieco została zapomniana. Jednak nieustannie wraca do naszych sadów, nie tylko, jako roślina dająca owoce, ale jako żywopłot. Morwa w doniczkach polecana jest do nasadzeń ze względu na ułatwione zaadaptowanie się rośliny do nowego otoczenia. Można ją sadzić przez cały sezon, czyli od marca do listopada. Drzewko będzie różnie wyglądać, w zależności od czasu, kiedy je kupimy (będzie mieć liście lub nie), ale nie wpływa to możliwość sadzenia.

 

Żywopłot z morwy

Morwę warto posadzić nie tylko dla pysznych owoców, ale też może rosnąć jako żywopłot, osłaniający sad od wiatru. Do wyboru są odmiany czarna i biała. Obie równie smacznie, nadające się deserów, przetworów i spożywania na surowo. 

Owoce morwy sprzyjają regulowaniu poziomu cukru we krwi i gospodarki węglowodanowej. Dobrze oddziałują też na pracę wątroby, działając oczyszczająco. Sprzyjają obniżaniu złego cholesterolu i są stosowane w profilaktyce antymiażdżycowej. Wykorzystywać warto nie tylko owoce, ale też liście, z których powstać mogą napary i herbatki. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl