• NEKTARYNA FLATERYNA DONICZKOWANA

Nektaryna Flateryna doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
26.40
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Nektaryna Flateryna płaskoowocowa pochodzi z Azji, ale w Polsce została bardzo serdecznie przyjęta, przez wzgląd na swój smak i łatwość uprawy. Idealna odmiana dla miłośników soczystych owoców – smacznych i niewymagających.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko Flateryny rośnie niezbyt duże. Koronę tworzy stożkową, średnio gęstą. Jest to odmiana dość dobrze plenna. Owocuje regularnie, w każdym roku. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach i z gołymi korzeniami. 

 

Owoc

Nektaryna Flateryna owoce ma średniej wielkości, płaskie, w typie ufo. Skórka jest pomarańczowożółta z bardzo silnym czerwonym rumieńcem od strony słońca. Jest gładka i lśniąca. Pestka łatwo daje oddzielić się od miąższu, który jest w żółtym kolorze. Nektarynki w smaku są słodkie i soczyste, bardzo aromatyczne. Płaski kształt ułatwia jedzenie na surowo, zwłaszcza przez dzieci. Można z nich także wykonywać kompoty czy musy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie sierpnia.

 

Uprawa

Flateryna to nektaryna wysoce odporna na polskie mrozy. Nie straszne jej tez popularne choroby. Miejsce w ogrodzie powinno być słoneczne, może rosnąć nawet w pełnym słońcu. Przy uprawie nektaryn warto pamiętać, że lubią one nawożenie azotem. Ziemia powinna być żyzna, o umiarkowanej wilgotności.

 

Nektarynka Flateryna jest samopylna.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli drzewko sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie