NEKTARYNA HARBLAZE W DONICY

Podkładka: Siewka Rakoniewicka.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 33,39 zł 33.39
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 
Harblaze to nektaryna w doniczce, chętnie wybierana do przydomowych ogrodów i upraw towarowych, nastawionych na sprzedaż owoców do klientów indywidualnych. Są one bowiem duże i atrakcyjne. Oczywiście są też bardzo smaczne.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe wzrasta średnio silnie i tworzy wzniesioną, stożkową koronę. Pierwsze owoce pojawiają się najczęściej w trzecim lub czwartym sezonie od zasadzenia w sadzie. Gdy jest już dorosła, plonuje regularnie i obficie. Drzewka owocowe doniczkowane kupić można u nas przez cały rok. Sadzić je można także praktycznie przez cały rok, choć w przypadku nektaryn polecamy przede wszystkim wiosnę.
 
 

Owoc

Nektarynki są duże, nawet do 200 gramów. Są owalne, z gładką żółtą skórką, pokrytą w dużej części czerwonym malunkiem. Pod nią żółty miąższ i mała pestka, którą łatwo można wyjąć. W smaku są bardzo dobre – soczyste, słodkie, aromatyczne. Jest to odmiana nektaryn bardzo chętnie kupowana do jedzenia na surowo. Świetnie sprawdza się także do wykonywania dżemów i kompotów. Zbiory przypadają na połowę sierpnia.
 
 

Uprawa

Nektaryna Harblaze doniczkowana powinna trafić w miejsce ciepłe, swobodne, spokojne. Zim nie lubi, jak wszystkie nektaryny. Trzeba wykonać podstawowe zabezpieczenie na ten czas. Później, wiosną, należy zwracać uwagę na występujące przymrozki, bo mogą uszkadzać pąki. Najlepiej rośnie i owocuje w ziemi żyznej, przepuszczalnej, średnio wilgotnej. Cięcie wykonujemy w pierwszą wiosnę. Obcinamy przewodni pień około 35 cm za ostatnim pędem bocznym oraz gałęzie, zostawiając około 2/3 ich pierwotnej długości. Dorosłe drzewko wymaga wycinania po owocowaniu pędów jednorocznych, gdyż więcej na nich owoców nie uświadczymy. Dobrze jest również prześwietlać lekko środek korony.
 
 

Zapylacze

Nektaryna Harblaze jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl