• NEKTARYNA HARBLAZE W DONICY

Nektaryna Harblaze doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.39
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Harblaze to nektaryna w doniczce, chętnie wybierana do przydomowych ogrodów i upraw towarowych, nastawionych na sprzedaż owoców do klientów indywidualnych. Są one bowiem duże i atrakcyjne. Oczywiście są też bardzo smaczne.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta średnio silnie i tworzy wzniesioną, stożkową koronę. Pierwsze owoce pojawiają się najczęściej w trzecim lub czwartym sezonie od zasadzenia w sadzie. Gdy jest już dorosła, plonuje regularnie i obficie. Drzewka owocowe doniczkowane kupić można u nas przez cały rok. Sadzić je można także praktycznie przez cały rok, choć w przypadku nektaryn polecamy przede wszystkim wiosnę.

Owoc
Nektarynki są duże, nawet do 200 gramów. Są owalne, z gładką żółtą skórką, pokrytą w dużej części czerwonym malunkiem. Pod nią żółty miąższ i mała pestka, którą łatwo można wyjąć. W smaku są bardzo dobre – soczyste, słodkie, aromatyczne. Jest to odmiana nektaryn bardzo chętnie kupowana do jedzenia na surowo. Świetnie sprawdza się także do wykonywania dżemów i kompotów. Zbiory przypadają na połowę sierpnia.

Uprawa
Nektaryna Harblaze doniczkowana powinna trafić w miejsce ciepłe, swobodne, spokojne. Zim nie lubi, jak wszystkie nektaryny. Trzeba wykonać podstawowe zabezpieczenie na ten czas. Później, wiosną, należy zwracać uwagę na występujące przymrozki, bo mogą uszkadzać pąki. Najlepiej rośnie i owocuje w ziemi żyznej, przepuszczalnej, średnio wilgotnej. Cięcie wykonujemy w pierwszą wiosnę. Obcinamy przewodni pień około 35 cm za ostatnim pędem bocznym oraz gałęzie, zostawiając około 2/3 ich pierwotnej długości. Dorosłe drzewko wymaga wycinania po owocowaniu pędów jednorocznych, gdyż więcej na nich owoców nie uświadczymy. Dobrze jest również prześwietlać lekko środek korony.
Nektaryna Harblaze jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png