• NEKTARYNA HARCO W DONICY

Nektaryna Harco doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

30.05
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

NEKTARYNA HARCO

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Harco to nektaryna najbardziej odporna na mrozy, ze wszystkich, które znaleźć możemy na polskim rynku. Jest to krzyżówka wyhodowana w Kanadzie. Nic więc dziwnego, że zimno jej niestraszne – przetrwać tamtejsze mrozy, to nie lada wyczyn. 


Charakterystyka drzewa

Drzewo nektaryny Harco osiąga dość średnią wysokość – około 4 metry. Tworzy kulistą, wzniosłą koronę. Co roku możemy spodziewać się obfitych plonów. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach i z gołymi korzeniami.

 

Owoc

Nektaryna Harco owoce ma bardzo atrakcyjne wizualnie – spore, kuliste, o ładnym regularnym kształcie. Skórka ma kolor żółty, ale pokrywa ją silny czerwonofioletowy rumieniec. Wewnątrz miąższ jest żółtopomarańczowy, z widocznymi małymi włóknami. W smaku owoce są słodkie, soczyste, aromatyczne. Można je zjadać jako przekąski lub wykorzystywać na bieżąco w kuchni. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę sierpnia.

 

Uprawa

Odmiana ta jest wysoce odporna na zimno i choroby. Z powodzeniem może być więc sadzona w całej Polsce, nawet w regionach chłodniejszych. Miejsce powinno być jednak słoneczne, bez bardzo silnych wiatrów. Najlepsza ziemia to próchnicza lub piaszczysto-gliniasta, średnio wilgotna.

 

Nektaryna Harco jest samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli drzewko sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png