Nektaryny w doniczkach bardzo dobrze przyjmują się do ziemi i szybko ich system korzeniowy rozrasta się do gruntu. Wszystko dlatego, że w pojemniku, w którym są hodowane w szkółce, jest zastosowana dobra ziemia, bogata w składniki odżywcze. Nektaryna doniczkowa może być sadzona od wiosny do jesieni, jednak lepiej robić to wiosną, kiedy nie narażamy drzewka na zimowe mrozy.

Odmiany nektarynki

Nektaryny w donicach to drzewka różnych odmian. Można zakupić te o okrągłych owocach – Harco czy Fantasia. Są też nektaryny płaskoowocowe, np. Flateryna, które cieszą się coraz większym powodzeniem. Każdy, kto chce posadzić takie drzewko w swoim ogrodzie, znajdzie idealną odmianę.

Nektarynka Fantasia 

Nektarynki mają dużą zawartość witamin: C, A, E, K z grupy B. Jedzenie ich sprzyja poprawie odporności i opóźnianiu procesów starzenia się. Są też źródłem beta-karotenu, który nie tylko wpływa na koloryt skóry, ale też oddziałuje korzystnie na wzrok. Owoce najbardziej wartościowe są jedzone na surowo, ale nie zapominajmy, że wychodzą z nich pyszne dżemy i musy. Również są świetnymi dodatkami do deserów i owsianek, a koktajle z nich wychodzą wyśmienite.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl