W tej kategorii znajduje się orzech laskowy z odkrytym korzeniem. W asortymencie posiadamy orzech warszawski czerwony, a także orzech laskowy kataloński. Drzewka te nie są bardzo wymagające w uprawie. Orzech laskowy z odkrytym korzeniem - i w przypadku pierwszego, i drugiego rodzaju, może spełniać funkcję czysto dekoracyjną. Pięknie prezentuje się w ogrodzie, a orzech laskowy kataloński świetnie sprawdzi się w charakterze żywopłotu.

Jakie warunki powinny być zapewnione drzewkom? Dla orzecha warszawskiego najlepsze będą miejsca słoneczne lub takie w półcieniu. Co więcej, najbardziej lubi żyzną, umiarkowanie wilgotną glebę. Niewątpliwą zaletą tego drzewka jest fakt, że jest wyjątkowo odporne na choroby, a także to, że dobrze znosi mrozy.

Jeśli chodzi o orzech laskowy kataloński, wygląda to bardzo podobnie - najlepiej zachowywać się będzie w glebie żyznej, umiarkowanie wilgotnej - nie zaszkodzi, jeśli będzie również lekko kwaśna. Także lubi miejsca nasłonecznione lub w półcieniu.

Warto zainteresować się posadzeniem orzecha laskowego - owoce oprócz walorów smakowych są bardzo zdrowe, a drzewo, gdy kwitnie, wygląda naprawdę pięknie. Orzech włoski osiąga wysokość około 5-6 metrów. Owoce można przechowywać przez długi czas, możliwe jest również jedzenie ich tuż po zebraniu. Dojrzałe orzechy spadają na ziemię - nie wolno ruszać tych, które w dalszym ciągu są na gałęziach. Zachęcamy do zapoznania się z resztą asortymentu naszego sklepu, a także do kontaktu z nami w razie pytań i wątpliwości. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl