• PIGWOWIEC JAPOŃSKI W DONICY

Brak towaru
15.20
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Pigowiec posiada wiele zastosowań, min. ma silne właściwości zdrowotne owoców ale nie tylko- może stanowić również ozdobę, bowiem w marcu pojawiają się na nim piękne ciemnoróżowe kwiaty. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Japonii, w polsce jest bardzo popularny. Dzięki temu, że roślina jest w doniczce i posiada rozwinięty system korzeniowy- może być wysadzana przez cały rok.

Charakterystyka krzewu
Krzew rośnie do ok. 150cm wysokości, jest bardzo krzaczasty, stąd może być używany do żywopłotów. Owocuje jesienią, tworząc owoce wzdłuż gałęzi. Jest lekko kolczasty, nie przeszkadza to w zbiorze owoców. Liście są ciemnozielone, sztywne oraz się zwężają.

Owoc
Owoce są kuliste, średnicy ok. 5cm. Mają silny i przyjemny, cytrusowy zapach. Idealnie nadają się na różne nalewki, ale nie tylko, można z niego wykonać np. konfitury. Owoce posiadają więcej wit. C niż w cytrynie.

Uprawa
Pigowiec nie lubi ziem zasadowych, warto zasadzić go ziemiach żyznych, dobrze napowietrznionych. Lubi miejsca słoneczne, wyda wtedy duże owoce, może być zasadzony również w miejscach półcienistych. Jest w pełni mrozoodporny, młode sadzonki warto zabezpieczyć agrowłókniną na zimę.
Pigwowiec jest samopylny.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie