• PORZECZKA CZERWONA(krzaczasta) Z ODKRYTYM KORZENIEM

7.00
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

PORZECZKA CZERWONA(krzaczasta)

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne, półcień
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: HolandiaPorzeczka czerwona pienna może być uprawiana przez amatorów – nie ma szczególnych wymagań i nie poddaje się chorobom. Rodzi smaczne owoce, które można wykorzystać w kuchni, zamrozić lub przekazać do przetwórstwa.

 

Charakterystyka krzewu

Porzeczka czerwona na pniu rośnie średnio silnie. Mimo że tworzy pokrój kulisty, ma tendencję do rozkładania się na boki. Krzewy owocowe dostępne są z gołymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoce

Owoce są duże, rosną w gronach po kilkanaście lub kilkadziesiąt jagód. Kolor jest intensywnie czerwony, skórka błyszcząca. W smaku zbilansowane słodko-kwaśne, przyjemne, odświeżające. Owoce dojrzewają równomiernie, a zbiór przypada na początek lipca. Można je spożywać na surowo lub przetwarzać.

 

Uprawa

Porzeczka czerwona jest raczej niewrażliwa na większość popularnych chorób. Odporna jest także na mrozy w naszym klimacie. Ziemia powinna być ogrodowa – żyzna, wilgotna. Porzeczka nie lubi suszy, więc wymaga podlewania w upalne lato. Jakość owoców jest lepsza, kiedy krzew rośnie w słońcu. 

Porzeczka czerwona jest samopłodna.

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie