PORZECZKOAGREST JOSTA KRZACZASTY

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 15,00 zł 15.00
Ocena: 2.7
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Josta to porzeczkoagrest który możesz posadzić w ogrodzie jako nie lada ciekawostkę. Nie jest trudny w uprawie, a owoce, które rodzi, są rzadko spotykane i pyszne.
 
 

Charakterystyka krzewu

Porzeczkoagrest Josta już na pierwszy rzut oka wygląda jak krzew porzeczki z liśćmi agrestu. Wytwarza długopędy i jest bezkolcowy. Liście jednak o wiele bardziej przypominają te na agreście. Josta owocuje bardzo obficie. Krzewy owocowe z odkrytymikorzeniami dostępne są w sklepie tylko w dwóch sezonach – wczesną wiosną i wczesną jesienią. Wtedy także powinny zostać posadzone w ogrodzie.
 
 

Owoc

Owoce są duże – wielkością można przyrównać je do większych kulek agrestu. Na zewnątrz są jednak czarnofioletowe i gładkie. Mają słodko-kwaśny smak z wyraźnymi nutami korzennymi i dużą zawartością soków. Można je jeść na surowo, dodawać do deserów lub używać do produkcji kompotów. Dojrzewają wraz z początkiem lipca.
 
 

Uprawa

Porzeczkoagrest Josta z odkrytym korzeniem wymaga posadzenia w słonecznym miejscu. Wtedy owoce będą smacznie i słodkie. Krzew nie choruje, dobrze znosi zimowanie w gruncie. Potrzebuje sporej ilości wody, ale nie może rosnąć na terenach podmokłych.  Ziemia powinny być żyzna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Pierwsze wiosenne cięcie wykonujemy tuż po posadzeniu krzewu w ogrodzie. Skracamy wszystkie pędy powyżej trzeciego lub czwartego oczka. W ten sposób tniemy go przez pierwszych 5–6 lat. Dorosły krzew będzie wymagał odmładzania – wycinamy pędy stare, na których nie pojawiają się już owoce oraz te połamane, przemarznięte czy uszkodzone.
 
 
Porzeczkoagrest nie wymaga zapylacza.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium