• PORZECZKOAGREST JOSTA(pienny) W DONICY

DOSTEPNOŚC: W DONICZCE Wysokość krzewu: ok. 150cm.

Brak towaru
25.05
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Porzeczkoagrest Josta pienny jest krzyżówką porzeczki i agrestu. Owocom w smaku zdecydowanie bliżej do agrestu, ale ich aromat zbliżony jest do porzeczki. Bardzo ciekawy krzew, idealny, by wprowadzić różnorodność w ogrodzie.

Charakterystyka krzewu
Porzeczkoagrest Josta rośnie na pniu, czyli wygląda jak małe drzewko. Nie ma kolców, a owoce pojawiają się na pędach rocznych. Ciekawym fenomenem są także liście, które mają wygląd tych od agrestu, ale zapach jak u czarnej porzeczki. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach oraz z odkrytym korzeniem.

Owoc
Owoce porzeczkoagrestu są duże – nawet do 2,5 cm. Na krzewie rosną w gronach, po kilka sztuk. Skórka jest ciemna i gładka. Wewnątrz skrywa zielony miąższ – bardzo soczysty i smaczny. Owoce można jeść bezpośrednio lub wykorzystać w kuchni przy przyrządzaniu deserów i kompotów.

Uprawa
Porzeczkoagrest dobrze znosi polskie zimy, nie poddaje się też popularnych chorobom. Ziemia pod jego uprawę powinna być raczej wilgotna, a ekspozycja słoneczna – może rosnąć także w pełnym słońcu. Istotne jest coroczne cięcie, by krzew wypuszczał jak najwięcej nowych pędów, na których pojawią się owoce.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png