• POZIOMKA BARON VON SOLEMACHER DONICZKOWANA

Wysokość krzewu: ok. 10cm. Doniczka p9

7.99
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

Poziomka Baron von Solemacher – to brzmi co najmniej dumnie i wyniośle. I słusznie, bo krzew ten ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim duże i pyszne owoce, które łatwo uprawiać zarówno w ogrodzie, na działce, jak i w sadzie towarowym. 


Charakterystyka krzewu
Krzew Baron Solemacher rośnie dość silnie i zdrowo, nawet do 20 cm, bez rozłogów. Jest to odmiana plenna, zwłaszcza jeżeli trafi na podatny i dobry jakościowo grunt. Dostępne są krzewy owocowe w donicach.

Owoc
Owoce Barona są duże. Maja jajowaty lub sercowaty kształt. Skórka jest ciemnoczerwona, pokryta na zewnątrz licznymi nasionkami. Wewnątrz jasny, jędrny miąższ, bardzo smaczny w konsumpcji, nieprzesadnie słodki. Owoce dojrzewają od czerwca do października.

Uprawa
Baron Solemacher jest poziomką dość dobrze znoszącą chłody, jednak wymagającą podstawowego zabezpieczenia na zimę. Również nie ma większego problemu z atakowaniem jej przez choroby. Najbardziej uważać należy na pleśń, która mogłaby się pojawić, gdyby krzewy bytowały w podmokłej glebie. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko kwaśna.
Poziomki są samopłodne.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie