• ŚLIWA CACANSKA LEPOTICA W DONICY

Śliwka Cacanska Lepotica doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

24.85
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

CACANSKA LEPOTICA 

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: fioletowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średni
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Jugosławia

 

Śliwa Cacanska Lepotica jest krzyżówką Węgierki Wangenheima oraz Węgierki Pożegacza. Jest to średniowczesna odmiana, z której wychodzą smaczne przetwory (kompoty, powidła).

 

Charakterystyka drzewa

Śliwa rośnie średnio silnie. Koronę ma zwartą i pełną liści. Owocuje co roku, obficie. Do kupienia są drzewka owocowe w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Śliwki Cacanskiej są średniej wielkości, a czasem duże (nawet do 40 gramów). Skóra ma kolor ciemnogranatowy i pokryta jest cienką warstwą niebieskawego nalotu. W środku znajduje się żółty, jędrny miąższ. W konsumpcji są soczyste i smaczne. Zbiorów dokonuje się w połowie sierpnia.

 

Uprawa

Cacanska Lepotica jest średnio odporna na mrozy. Młodziutkie drzewa należy na zimę otulić. Na choroby jest raczej odporna, ale szczególną uwagę należy zwracać na zabezpieczenie przed szarką. Stanowisko powinno być słoneczne, a ziemia żyzna, ciepła, przepuszczalna.

 

Zapylacze

Śliwa Cacanska Lepotica jest samopylna. Natomiast jest świetnym zapylaczem dla wielu innych odmian, więc warto ją posadzić w mieszanych sadach.

 

CIĘCIE 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego,wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości.Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi,które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png